top of page

 

 

Abbak Hukuk Bürosu, hukukun farklı alanlarında uzmanlaşmış avukat ve danışman kadrosuyla evrensel hukuk etiğine bağlı olarak bireylere, yerli, yabancı, çok uluslu şirketlere ve finansal kuruluşlara hukuki danışmanlık, uyuşmazlık çözümü ve temsil hizmetleri sunmaktadır.

 

Vizyonumuz, nitelikli bilgiyle uluslararası standartlarda sunduğumuz hukuk hizmetini şeffaf ve raporlanabilir temsil anlayışıyla birleştirmek ve bu sayede etkin ve sonuç odaklı hizmet sunmaktır. Misyonumuz ise sadece uyuşmazlık çözümü noktasında değil, uyuşmazlığa neden olabilecek potansiyel hukuki risklerinin ortadan kaldırılması noktasında da etkin çözümler üreterek müvekkillerimizin başarısına katkıda bulunmaktır.

 

Büromuzun başlıca çalışma alanlarını uluslararası özel hava hukuku, kurumsal finansman ve genel olarak havayolu araçlarının ve ekipmanlarının finansmanının yasal altyapısının oluşturulması, sermaye piyasası hukuku, ticaret ve şirketler hukuku, birleşme-devralma-bölünme işlemleri, yabancı yatırımlar, iş ve sosyal güvenlik hukuku ve kurumsal iş hukuku uygulamalarının oluşturulması, idare hukuku, vergi hukuku ve planlaması, iflas-yeniden yapılandırma ve tasfiye işlemleri, gayrimenkul ve inşaat hukuku, turizm hukuku ve ekonomik ceza hukuku oluşturmaktadır. Bununla birlikte ticari hayatın gerekliliklerine vakıf ve farklı sektörlerde tecrübe edinmiş ekibimizle, ekonomi hukukunun hemen her alanında hizmet sunmakta; sadece hukukçu kimliğimizle değil, güvenilir bir stratejik danışman olarak da müvekkillerimizin yanında yer almaktayız. 

 

Operasyonel gücümüz ve erişebilirliğimiz sayesinde, dünyanın en önemli ticaret ve finans merkezlerinde ve gelişmekte olan ekonomilere sahip diğer ülkelerde birlikte çalıştığımız çözüm ortaklarımız vasıtasıyla global çözümler sunarız. Kurmuş olduğumuz bu güçlü bağları, evrensel meslek etiğine olan bağlılığımıza ve aynı zamanda detaylara önem veren, yenilikçi çözümler üretebilen ve nihayetinde her daim gerçekçi raporlama sunabilen yapımıza borçluyuz. 

 

Hakkımızda

bottom of page